Co nowego w Kołobrzegu?

 
10 / 05 / 2016

Na wczasy do Kołobrzegu dojedziesz Pendolino

Podróż pociągiem z Krakowa do Kołobrzegu krótsza o prawie 3 h? Tak, to możliwe od 29 kwietnia. PKP Intercity rozszerzyło sieć pociągów Express InterCity Premium o nowe stacje. Jeśli zatem planujesz do nas podróż pociągiem, czeka Cię miła niespodzianka.

 

Wprowadzone zmiany z pewnością spotkają się z zainteresowaniem podróżujących nad polskie morze, ale mamy nadzieję, że z tej okazji skorzystają również i nasi wczasowicze.

 

Nowe połączenie sprawi, że podróż będzie bezpieczniejsza i znacznie szybsza. Do niedawna podróż ze stolicy Małopolski trwała ponad 11h, dzisiaj pociągami Pendolino dotrzemy do Kołobrzegu jedynie w 8 h 27 min, zaś ze stolicy tylko 5 h 53 min.

 

Podróż koleją nad polskie morze nigdy nie była tak szybka i komfortowa. Z nowych możliwości mogą skorzystać nie tylko turyści, ale i mieszkańcy wielu miejscowości. Pendolino po wyjeździe ze stacji Kraków Główny, zatrzyma w stolicy na dworcach: Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia, a także w Malborku, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku, Słupsku i Koszalinie. Ostatnim przystankiem podróży jest stacja kolejowa „Kołobrzeg”, która mieści się jedynie 4 km od naszego apartamentu, umiejscowionego w kompleksie OLYMPIC Park, do którego dotrzemy w kilka minut autobusami linii 2,4 oraz 8.

 

Do największego polskiego uzdrowiska nad Bałtykiem, według rozkładu podanego na stronie PKP Intercity, pociągi będą kursować od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, natomiast powroty z Kołobrzegu będą realizowane od poniedziałku do soboty.

 

Co więcej, jeśli z wyprzedzeniem zaplanujemy podróż nad Bałtyk, możemy znacznie obniżyć koszty biletów. Korzystając z oferty Super Promo lub Wcześniej – Taniej, ceny biletów na trasie z Warszawy do Kołobrzegu rozpoczynają się od 79 zł, natomiast z Krakowa do Kołobrzegu od 100 zł. Oczywiście jeśli posiadamy ulgi, m.in.: studenckie ceny będą jeszcze niższe : )

 

Kurs Kraków-Kołobrzeg w sezonie letnim z pewnością będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego jeśli posiadasz już rezerwację w naszym apartamencie i planujesz dojechać do nas pociągiem, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować bilet na stronie Polskich Kolei Państwowych i skorzystać z atrakcyjnych promocji. Miłej podróży i do zobaczenia w Kołobrzegu!