Co nowego w Kołobrzegu?

 
10 / 05 / 2016

Moc atrakcji z okazji Dni Kołobrzegu

Z okazji Dni Kołobrzegu w dniach od 20 do 23 maja czekać nas będzie wiele wydarzeń artystycznych, sportowych i muzycznych. Wybierając się w tym terminie na wczasy do naszego apartamentu nie będziesz się nudzić!

 

Noclegi w Kołobrzegu - atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych nad polskim morzem, który co roku przyciąga wielu turystów nie tylko ze względu na interesujące zabytki, ale także barwne imprezy cykliczne. Jednym z wydarzeń cieszącym się w polskim uzdrowisku największym zainteresowaniem są właśnie Dni Kołobrzegu. Impreza jest szansą uczestniczenia w pokazach dawnych rzemiosł, prezentacji produktów regionalnych, a także zapoznania się z bogatą historią miasta.

 

Jeśli odpoczywasz w tym czasie w Kołobrzegu zachęcamy Cię do uczestniczenia w obchodach, jest to doskonała okazja, do tego, aby spotkać się z lokalną społecznością, porozmawiać i przede wszystkim dobrze się bawić.

 

Obchody Dni Kołobrzegu rozpoczną się w piątek 20 maja o godz. 10:00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, od VI – go Powiatowego Konkursu Piosenki Marynistycznej. Następnie w Porcie Jachtowym o godzi. 15:30 odbędzie się powitanie okrętu szkolnego Marynarki Wojennej ORP „Iskra”, który podczas tegorocznych obchodów będzie można zwiedzać całkowicie bezpłatnie. Po oficjalnej inauguracji tegorocznych Dni Kołobrzegu o godzi. 18:00 przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg, odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa na dziedzińcu Ratusza Miejskiego.

 

Drugi dzień imprezy to przede wszystkim wydarzenia sportowe, oraz chwila dla poszerzenia wiedzy o ziemi Kołobrzeskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i turystów na emocjonujący wyścig Regat „Smoczych Łodzi” na rzece Parsęcie. Jest to już XV edycja regat odbywających się na Bulwarze Marynarzy Okrętów Pogranicza. Jeśli chcesz zobaczyć to niecodzienne wydarzenie, zarezerwuj czas wczesnym rankiem, regaty rozpoczną się bowiem o godzi. 9:00. Emocji z pewnością nie zabraknie.

 

Po wyścigu polecamy odwiedzić XII Hanzeatycki Festyn Historyczny TARG SOLNY na skwerze przy Latarni Morskiej, który będzie otwarty w dniach od 21 do 22 maja w godzinach od 10:00 do 18:00. Zaproponowana forma otwartego i plenerowego festynu historycznego, połączonego z pokazami dawnych rzemiosł, ginących zawodów, walki wojowników, produktów regionalnych, a także prezentacji historycznych, przenoszących nas do czasów średniowiecza, będzie rewelacyjnym miejscem na oderwanie się od rzeczywistości. To wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć.

 

O godzinie 13:00, urlopujących w mieście czekają kolejne sportowe emocje. W okolicach plaży centralnej odbędą się regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Spacer w tych rejonach polecamy szczególnie pasjonatom żeglarstwa, gdyż już o godzinie 15:00 na skwerze kmdr. Stanisława Mieszkowskiego przy Latarni Morskiej odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego.

 

Poszukujących doznań artystycznych zapraszamy w sobotę do Portu Pasażerskiego. Na scenie od godziny 13:00 zobaczymy Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki”,  Teatr Tańca We Dance, Zespół Taneczny ALGI, Centrum Tańca VSDS Music & ART., Swan Dance oraz Centrum Taneczne TOP TOYS. O godzinie 17:30 na scenie pojawi się grupa bębniarska „Kołobrzeskie Czarne Łabędzie”, Studio Wokalne MAJOL oraz Kurna Chata. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie występ Natalii Szroeder, utalentowanej polskiej piosenkarki, na który zapraszamy o godzinie 19:30.

 

W trzeci dzień obchodów Dni Kołobrzegu organizatorzy przygotowali coś szczególnego dla najmłodszych. Na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury o godzinie 11:00 odbędzie się spektakl „Tomcio Paluch” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. 22 maja to ostatnia szansa na zwiedzanie okrętu szkolnego polskiej Marynarki Wojennej ORP „Iskra” oraz odwiedzenie XII Hanzeatyckiego Festynu Historycznego TARG SOLNY.

 

Zakończeniem hucznych obchodów Dni Kołobrzegu będzie poniedziałkowy XVI Powiatowy Konkurs Historyczny „Kołobrzeg - moja mała Ojczyzna w Muzeum Oręża Polskiego - Sala Plafonowa (ul. Armii Krajowej 13).

 

Tegoroczne Dni Kołobrzegu zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Przed nami kilka dni dobrej zabawy i rozrywki. Jeśli w tym czasie wybierasz się do naszego apartamentu, nie może Cię na nich zabraknąć. Życzymy naszym wczasowiczom udanej zabawy.