Co nowego w Kołobrzegu?

 
14 / 07 / 2016

Rowerem przez Kołobrzeg i okolicę

Kołobrzeg znany jest nie tylko z piaszczystych plaż i uzdrowisk. Okolica miasta skrywa prawdziwe bogactwo malowniczych krajobrazów, zabytków oraz urokliwych miejsc, które warto zobaczyć, wybierając się na wycieczkę rowerową, wzdłuż nadmorskich brzegów.

Szlaki rowerowe, ścieżki rowerowe w Kołobrzegu i okolicach


Kiedy urlopując w Kołobrzegu - wypoczniesz na plaży, skosztujesz kąpieli morskich, przespacerujesz się po nowo wyremontowanym molo czy weźmiesz udział w jednym z wielu koncertów w kołobrzeskim amfiteatrze, polecamy aktywniejszą formę spędzenia wolnego czasu, jaką są wycieczki rowerowe. Rower to propozycja nie tylko dla wielbicieli kolarstwa, ale także dla rowerzystów rekreacyjnych, w tym rodzin z dziećmi.

 

Jeśli nie posiadasz własnego roweru, mamy dla Ciebie doskonałą informację. Bezpośrednio przy naszym kompleksie OLYMPIC Park, w sąsiednim budynku Hotelu Ikar Plaza ul. Wschodnia 35, znajduje się wypożyczalnia rowerów, otwarta codziennie od godziny 09:00 do 21:00 – (http://roverek.pl/uslugi-dodatkowe). Jeśli natomiast posiadasz własny rower pamiętaj, że w naszym kompleksie znajduje się zamykana rowerownia, w której możesz przechować swój jednoślad.


Aktywne spędzanie czasu z dziećmi w Kołobrzegu na rowerze


Jeśli preferujesz krótkie przejażdżki, proponujemy skorzystać z trasy rowerowej przebiegającej przez ciekawe miejsca samego miasta Kołobrzeg. Ciekawą propozycją będzie również, trasa prowadząca przez nadmorski Park Zdrojowy im. Stefana Żeromskiego, który jest największym parkiem w mieście.

 

Dla osób szukających dłuższych dystansów, bezpośrednio przy plaży, na którą z apartamentu w kompleksie OLYMPIC Park, dotrzesz w niecałe 5 minut, znajduje się Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10, biegnący wzdłuż linii brzegowej Bałtyku i strefy Natura 2000.

 

Trasa szlaku R-10 na terenie Polski przebiega przez:

 

Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg –Mielno – Darłowo – Jarosławiec – Ustka – Łeba – Władysławowo – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Elbląg – Frombork – Braniewo – Gronowo.

 

Ścieżki rowerowe w Kołobrzegu biegną wzdłuż linii brzegowej Bałtyku


Docelowo całkowita długość szlaków ma wynosić ponad 60 tys. km. Według projektu, sieć ma połączyć wszystkie duże miasta i atrakcyjne tereny turystyczne Europy. W ramach wybudowanej już sieci możemy podróżować rowerem z Kołobrzegu przez Ekopark Wschodni w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, podziwiając bogactwo przyrody. Dalej kierując się w stronę Ustronia Morskiego, ścieżką rowerową wzdłuż brzegu morza dojedziemy, aż do centrum miasta.

 

Kołobrzeg staje się coraz częstszym wyborem, osób preferujących aktywny wypoczynek. Powierzchnia ścieżek rowerowych ciągle wzrasta, miasto podczas każdego remontu od razu wyznacza przestrzeń dla miłośników dwóch kółek, co pozwala coraz łatwiej poruszać się po mieście rowerem.


Zwiedzanie Kołobrzegu i okolicy na rowerzeJesteśmy przekonani, że atrakcyjne położenie kompleksu OLYMPIC Park, w którym już niedługo możesz wypoczywać, zapewni Tobie i najbliższym nie tylko komfortowy wypoczynek, ale i wspaniałe wspomnienia wakacyjne. Malownicza okolica pełna urokliwych krajobrazów, bliskość morza, w połączeniu ze szlakami turystycznymi i ścieżkami rowerowymi biegnącymi przez obszary chronione, będzie spełnieniem marzeń każdego miłośnika jednośladów.