Co nowego w Kołobrzegu?

 
14 / 06 / 2016

Rejs z Kołobrzegu na Bornholm – przepis na udaną wycieczkę

Jeśli już zarezerwowałeś nocleg w naszym apartamencie i planujesz szczegółowo pobyt w Kołobrzegu, pomiędzy plażowaniem, a zwiedzaniem urokliwych miejsc w stolicy SPA, polecamy wybrać się na rejs na wyspę Bornholm, zwaną „Majorką północy”. Od kwietnia do października na tą malowniczą duńską wyspę można dopłynąć statkiem Jantar - Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej.

500px-Kołobrzeg,_Hafen,_t_(2011-07-26)_by_Klugschnacker_in_Wikipedia


Bornholm to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, przyciąga jak magnes ludzi spragnionych uroczych krajobrazów, ciszy i wycieczek rowerowych. Powierzchnia wyspy wynosi 588 km2, długość linii brzegowej to 141,4 km, odległości z północy na południe to ok. 40 km, natomiast ze wschodu na zachód jedynie 30 km.

Podróż z Kołobrzegu do portu Nexø na wyspie Bornholm luksusowym katamaranem pasażerskim Jantar trwa 4,5 h. Statek odpływa z ul. Morskiej 2 (koło latarni morskiej), położonej 10 min drogi samochodem od naszego apartamentu. Wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo w okresie od kwietnia do października odbywa się o godzinie 7:00. Jednak polecamy przybyć na miejsce około godziny 6:00, aby ominąć kolejki i spokojnie zająć miejsce na jednym z trzech pokładów, na których do dyspozycji pasażerów są restauracje i kawiarnie.

Cena rejsu z Kołobrzegu do portu Nexo na wyspie Bornholm w obie strony dla osoby dorosłej wynosi 190 zł, przy czym musimy pamiętać, że powrót musi odbyć się tego samego dnia. Jeżeli planujemy zostać dłużej na wyspie, bilet w jedną stronę kosztuje 140 zł. Dla rodzin z dziećmi przygotowane zostały specjalne bilety rodzinne, oraz szereg innych zniżek. Podróżujący z rowerami, którzy chcą skorzystać z uroków ścieżek rowerowych, których na wyspie jest prawie 300 km, mogą je przewieźć katamaranem za dodatkową opłatą 50 zł.

Korzystając z uzdrowiskowych walorów Kołobrzegu, jednodniowy wyjazd na wyspę Bornholm, położoną zaledwie 100 km od Kołobrzegu, będzie dopełnieniem wypoczynku i regeneracją sił.


Specyficzny mikroklimat rodem z południa Europy, pozwala mieszkańcom tej malowniczej wyspy uprawiać rośliny śródziemnomorskie takie jak figi czy morwy w przydomowych ogródkach. Przemierzając wyspę, zachwycimy się iście rajskimi plażami pokrytymi delikatnym, białym piaskiem, niegdyś wykorzystywanym do napełniania klepsydr.

 


Kołobrzeg noclegi - Wycieczka na Bornholm

 

Bornholm jest wymarzonym miejscem dla rowerzystów, wzdłuż 140 km linii brzegowej można aktywnie spędzić urlop, podążając specjalnie do tego przygotowanymi trasami rowerowymi przez całą wyspę.

 

Zwiedzanie wyspy umilą nam liczne tradycyjne przydomowe wędzarnie ryb, w których można skosztować bornholmskich śledzi, podawanych na różne sposoby. Bornholm to miejsce gdzie płynnie natura łączy się z kulturą. Wędrując po wyspie nie sposób ominąć i nie zwiedzić, jedynych w Skandynawii, białych romańskich kościołów z XII wieku w kształcie rotundy, ruin zamku Hammershus czy nie wstąpić do jednej z wielu na wyspie pracowni ceramicznych, gdzie na własne oczy zobaczymy jak wygląda proces powstania pięknej, wielobarwnej wazy na owoce.

 

Kołobrzeg noclegi - wycieczka z Kołobrzegu na wyspę Bornholm

 

Popularność Bornholmu z roku na rok jest coraz większa, w przeciągu ostatniego roku wyspę odwiedziło ponad 400 tys. turystów. Doskonałe połączenie morskie z Kołobrzegiem sprawia, że wśród turystów jest również wielu Polaków.

Planując pobyt w Kołobrzegu tego lata warto zwiedzić tą magiczną duńską wyspę.
Spacerując, po jednych z najstarszych skał w Europie, datowanych na ok. 1,4 mld lat, można podziwiać nie tylko piaszczyste plaże, ale również skaliste wybrzeże klifowe, dochodzące nawet do 80 m wysokości.

 

Kołobrzeg noclegi - młyn na wyspie Bornholm

 

Aby móc podziwiać piękno wyspy, pod postacią zabytków i malowniczych krajobrazów, zalecamy już podczas rezerwacji noclegu w naszym apartamencie, zapoznać się z rozkładem rejsów z Kołobrzegu do duńskiego miasta Nexø na wyspie Bornholm, zamieszczonym na stronie Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej pod linkiem http://www.kzp.kolobrzeg.pl/rozklad-rejsow.

Wycieczka na Bornholm to jedna z wielu ciekawych propozycji spędzenia czasu, urlopując w Kołobrzegu. Lokalizacja naszego apartamentu, umożliwia swobodne i szybkie przemieszczanie się nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską, rowerem czy na pieszo.

Już niedługo przedstawimy kolejne urzekające miejsca, ciekawe imprezy oraz pomysły na urozmaicenie pobytu w „Perle Bałtyku” jakim jest często nazywany Kołobrzeg.

 

fot. wikimedia